Úložného prostoru nebývá v bytě nikdy dostatek. Proto si lidé nechávají vyrobit nábytek na míru, aby si ho mohli postavit tam, kam potřebují. A navíc svůj interiér ozdobí originálním kusem nábytku.

K podstatné úspoře místa přispívají systémy posuvných dveří pro vestavěné skříně.

Posuvné rámové dveře

Rámové dveře při otevření nezabírají prostor před skříní, a jsou proto vhodné do úzkých prostor (do chodby atd.). Lze u nich kombinovat různé druhy materiálů (lamino, sklo).

  • Posuvný systém zabírá 10 cm prostoru na hloubku, což v některých případech může být už hodně, a musí se tedy zvolit jiné řešení.
  • Na ramínka je potřeba vnitřní prostor 55 cm. Pokud je to méně, musejí se použít výsuvné šatní tyče, kde je ramínku otočeno o 90°. Oblečení je pak hůř dostupné než u klasické šatní tyče.

Obrázek č. 1: Výsuvná šatní tyč ve vestavěné skříni.

  • Někoho mohou rušit rámy dveří. V tom případě si sami vyberte barvu, která vám bude příjemná (na objednávku jsou možné všechny barvy podle vzorníku RAL).
  • Jedno křídlo posuvných dveří vestavěné skříně by nemělo být užší než 50 cm (při délce 250 cm), jinak může docházet k naklánění dveří při posuvu a následnému vyskočení z pojezdových kolejnic.
  • Maximální délka jednoho křídla je cca 120 cm.

Posuvné bezrámové dveře

Bezrámové dveře poskytují stejné výhody jako rámové posuvné dveře, ale zabírají méně než 10 cm na hloubku. Posuvný systém je součástí výplně dveří a pro jejich otevírání se používá úchytka.

Provedení TOPLINE s hladkým a tichým chodem

Dveře jsou podobně jako u rámových dveří jedny „vzadu“ a jedny „vepředu“. Zabírají na hloubku pouze 57 mm (v případě použití dveří o tloušťce 18 mm).

Obrázek č. 2: Ukázka posuvných bezrámových dveří.

  • Dveře jsou stále za sebou
  • Kvůli posuvnému systému musejí být dveře skříně od podlahy vzdálené alespoň 30 mm a od stropu přinejmenším 75 mm.

Obrázek č. 3: Silent System pro tiché zavírání.

Provedení INLINE

Dveře jsou u zavřené skříně v jedné linii, takže skříň na první pohled připomíná skříň s klasickými pantovými dveřmi. Při posuvu ale jedny dveře „vyjedou“ před druhé.

  • Hloubka, kterou zabírají dveře u zavřené skříně, je 22 mm při dveří o tloušťce 18 mm (4 mm je mezera mezi korpusem a dveřmi).
  • Kvůli posuvnému systému musejí být dveře skříně od podlahy vzdálené alespoň 25 mm a od stropu přinejmenším 27 mm.

Máte zájem o vestavěnou skříň na míru?

Vyplňte náš poptávkový formulář nebo nám napište na e-mail: info@intery-skrine.cz.