Vybavení vestavěných skříní

Šuplíky

Zásuvky do skříně

Jedním z nejužitečnějších pomocníků do vestavěné skříně jsou šuplíky. Díky nim máte přístupné i věci, které by jinak byly „uvízlé“ v zadní části vestavěné skříně (u zdi). Šuplíky si vyrábíme sami, jejich velikost tedy přesně přizpůsobíme rozměrům vestavěné skříně.

1. varianta: Šuplíky lze vybavit klasickými pojezdy, tzv. polovýsuvy, které nemají dotahy a dotlumení. Název polovýsuvy proto, že šuplík se vysouvá pouze cca ze 2/3. Jedná se o nejlevnější řešení pojezdů šuplíků

2. varianta: Zásuvku vestavěné skříně vybavíte plnovýsuvným mechanismem s dotahem a dotlumením. Šuplík vám nezůstane pootevřený, ale sám se dotáhne do úplně zavřené polohy. Zásuvka má dotlumení, proto je dovření sametově tiché.

Drátěné koše

Drátěný koš

Nabízíme drátěné koše od předních výrobců, které jsou vyrobeny z masivních drátů, a nehrozí tedy jejich deformace. Pokud si tedy tento koš do vaší skříně pořídíte, bude vám sloužit dlouhou řadu let. Drátěné koše se vyrábějí ve výškách 80 a 180 mm a v rozměrech základny 400*500, 500*500 a 800*500 (pouze ve výšce koše 180 mm).

Výhodou drátěného koše do vestavěné skříně je jeho vzdušnost. Nevýhodou je jejich unifikovaný rozměr. Pokud tedy chceme použít koš do vestavěné skříně, musí se rozměry skříně uzpůsobit rozměrům koše. V tomto mají výhodu šuplíky, které vyrábíme přesně na míru, takže skříň nemusíme přizpůsobovat rozměrům šuplíku.

Výsuvné police do vestavěných skříní

Výsuvné police

Výsuvná police je klasická police do vestavěné skříně, která má na svých bocích přidělané pojezdy (lze dát polovýsuvy i plnovýsuvy). Výsuvné police se nejčastěji používají na boty. Máte tak vždy přístupné i boty, které jsou až u zadní stěny vestavěné skříně.

Koše na prádlo do skříně

Koš na prádlo

Koš na prádlo může být velmi užitečný pomocník do vaší vestavěné skříně. Lze ho použít na špinavé prádlo či na čisté prádlo, které jste právě vyprali. Drátěný koš může být zavěšený na klasických pantových dvířkách, lze ho dát na výklopná dvířka, nebo ho dát na pojezdy a vznikne tak výsuvný koš na prádlo. Pokud máte koš zavěšený na dvířkách vestavěné skříně (ať pantových či výklopných), tak koš není napevno přišroubován ke dvířkám, ale je na nich pouze zavěšený na háčkách a lze ho kdykoliv ze dvířek sundat. Nemusíte tak např. se špinavým prádlem v ruce k pračce, ale vezmete si celý koš s sebou.

Výsuvný držák bot

Drátěný držák bot

Skříň si můžete také dovybavit drátěným držákem bot. Tento držák bot je umístěn na plnovýsuvu a montuje se na boční stěnu skříně.

Osvětlená šatní tyč do skříně.

Šatní tyč

K každé vestavěné skříni neodmyslitelně patří šatní tyč. Je důležité počítat s tím, že optimální prostor pro šatní tyč, respektive pro ramínka s oblečením, je 550 mm. Máme-li skříň s posuvnými dveřmi, potřebujeme hloubku vestavěné skříně alespoň 650 mm (100 mm zabere posuvný systém dveří). Pokud máme vestavěnou skříň s pantovými dveřmi, potřebujeme hloubku skříně alespoň 570 mm (20 mm zaberou pantová dvířka).

Výsuvná šatní tyč do vestavěné skříně.

Výsuvná šatní tyč

Pokud nemáme dostatečně hluboký prostor pro vestavěnou skříň a chceme do skříně věšet ramínka, je nutné použít výsuvnou šatní tyč. S výsuvnou šatní tyčí není oblečení na ramínkách tak přehledné jako u vestavěné skříně s klasickou šatní tyčí.

Sklopná šatní tyč

Sklopná šatní tyč

Sklopná šatní tyč Vám umožní věšet oblečení až ke stropu vestavěné skříně, kam by jste na normální šatní tyč nedosáhli. Sklopná šatní tyč má madlo, které visí až ke spodním okrajům oblečení. Za madlo jednoduše zatáhnete a celou sklopnou tyč si stáhnete i s ramínky do výšky, kam pohodlně dosáhnete. Jelikož má sklopná tyč v sobě mechanismus s pružinou, není potřeba tyč s oblečením složitě vysouvat nahoru. Do sklopné tyče stačí strčit a ona sama vyjede zpět do horní polohy.

Kalhotovník do vestavěné skříně.

Kalhotovník

Upřednostňujete věšení kalhot před skládáním? V tom případě bude kalhotovník pro vás vhodný pomocník. Kalhotovník je umístěn na výsuvech, takže celý lze jednoduše vysunout, kalhoty pověsit či sundat a pak zpět zasunout do vestavěné skříně. Věšení kalhot na kalhotovník je možné jak kolmo ke zdi, tak podélně se zdí. Záleží jen na vás, jaký typ kalhotovníku si vyberete.

Držák kravat do vestavěné skříně.

Kravatník

Pokud už nechcete mít kravaty namotané kolem zavěšených ramínek, bude pro vás vhodnou volbou do vaší vestavěné skříně kravatník. Budete tak mít všechny kravaty pohromadě a přehledně zavěšené. Kravatník je umístěn na výsuvu, takže výběr vhodné kravaty bude mnohem jednoduší.

Držák pásků do vestavěné skříně.

Páskovník

Je prakticky stejný jako kravatník, ale slouží k zavěšení pásků.

Držák na žehličku do vestavěné skříně.

Držák na žehličku

Jedná se o praktický držák na žehličku, který se přidělá na svislou stěnu vestavěné skříně. Žehlička tak nemusí být postavená na poličce ve skříni.

Držák hadice vysavače do vestavěné skříně.

Držák hadice vysavače

Velmi praktická pomůcka k uchycení hadice vysavače. Držák se jednoduše připevní nad místo vysavače a hadice se do něj zavěsí. Hadice se vám již nebude kroutit po podlaze vestavěné skříně a všemožně překážet.

Uspořádáním vestavěné skříně a tím, jaké doplňky zvolit, se zabývá článek v našem blogu: „Jaké doplňky si pořídit do vestavěné skříně?