Čím vším lze vybavit skříň na míru?

Nejlepším řešením pro využití úložného prostoru v bytě je pořízení vestavěné skříně. Díky ní dokonale využijete volný prostor od země až po strop. Někdo si může říct, že není nutné mít skříň až do stropu, stačí si koupit skříň od nějakého výrobce sektorových skříní. Jenže i ona jedna police navíc v celé šířce a hloubce skříně udělá hodně prostoru. Je pravda, že skříň na zakázku je dražší než skříň koupená např. u skandinávského výrobce nábytku. Jenže úložných prostor není nikdy dost, a tak každý využitý metr navíc se vám bohatě vrátí. Stačí si jen přepočíst úložnou plochu skříně, kterou získáte navíc vs. kupní cena bytu, která se dnes pohybuje vysoko nad 100 000 Kč/m2. Pak už se dražší skříň vlastně nezdá příliš drahá, když dokáže využít úložný prostor na maximum.

Doplňky do vestavěných skříní

Výběrem skříně to nekončí, protože může být vybavena doplňky, které vám usnadní ukládání věcí nebo jejich dosažitelnost: různými druhy výsuvných mechanismů, jako jsou zásuvky, drátěné koše, výsuvné police,  kalhotovníky, kravatníky, páskovníky či výsuvné drátěné botníky.

Na pověšení oblečení použijte klasické šatní tyče, výsuvné šatní tyče či sklopné šatní tyče.

Na špinavé prádlo se hodí výklopný koš na prádlo. A pokud skříň slouží jako úložiště domácích potřeb, vybavte ji držákem žehličky nebo držákem hadice vysavače.

Šatní tyče

osvětlená šatní tyč do skříně s ramínkyNejčastějším doplňkem je šatní tyč. Slouží k zavěšení ramínek s oblečením. Nemusí to být pouze klasická oválná chromovaná tyč umístěná mezi boky skříně. Tuto tyč je možné dodatv černém nebo bílém provedení. Její průřez je kulatý, oválný nebo u čtvercový. Šatní tyč tedy už nemusí být jen obyčejnou tyčí, ale můžeš se stát designovým doplňkem vaší šatní skříně. Některé šatní tyče lze dokonce dodat i s integrovaným světlem, takže vám při otevření skříně osvětlí oblečení.

sklopná šatní tyč do skříně na míruV případě, že chcete využít prostor skříně, kam byste ze země normálně nedosáhli, použijte sklopnou šatní tyč. Ta se jednoduchým zatažením za sklápěcí tyč sklopí z horní části skříně do výšky, na kterou pohodlně dosáhnete. Vyberete si oblečení a tyč pomocí mechanismu pohodlně vysunete zpět od výšky. Takto lze pro ramínka využít i špatně přístupný prostor skříně třeba až u stropu.

výsuvná šatní tyč do šatní skříněPro ramínka je ideální vnitřní hloubka skříně 55 cm a více. Ne vždy je ale možné tuto hloubku dodržet. Pro tyto případy lze použít výsuvnou šatní tyč, která je umístěna kolmo k zádům skříně a vysouvá se dopředu. Toto řešení není úplně ideální, jelikož musíte šatní tyč vysunout a až pak vybírat, co z oblečení se vezmete na sebe.

Zásuvky neboli šuplíky

Dalším doplňkem jsou zásuvky. Zásuvky si vyrábíme sami, proto můžeme jejich šířku libovolně přizpůsobit velikosti skříně. Používáme výhradně plnovýsuvné mechanismy, které vám zásuvku celou vysunou ven ze skříně. Některé firmy ještě používají zastaralé polovýsuvné mechanismy, které jsou sice o trošku levnější, ale šuplíky vám vysunou jen z poloviny ven ze skříně.

zásuvka do vestavěné skříně nebo komodyVýsuvy dodáváme bez tlumení, s tlumením i dotahem či pro bezúchytkové ovládání TIP-ON. Bezúchytkové ovládání v minulosti neumožňovalo dotah a dotlumení zásuvek. To se však změnilo s příchodem produktu TIP-ON Blumotion od Blum, který umožňuje bezúchytkové otevírání TIP-On společně s tichým dotlumením včetně dotahu.

Do vestavěné skříně lze dodat i zásuvky s prosklenou bočnicí či čelem. U těchto zásuvek pak vidíte, co je uvnitř, i když je zavřená.

Výsuvné mechanismy používáme od německé společnost Hafele nebo od společnosti Blum, která na své výrobky poskytuje celoživotní záruku.

Drátěné koše

drátěný koš do vestavěné skříněDodáváme i drátěné koše. Někdo je má rád proto, že vidí vždy dovnitř, a někdo proto, že prádlo umístěné uvnitř větrá i z jiných stran, než jen z vrchu. Drátěné koše tak mají své výhody i nevýhody. Hlavní nevýhodou je, že se dodávají v šířkách a hloubkách 450, 500 a 550 mm. To znamená. že skříň se musí přizpůsobit drátěnému koši, což může způsobit problémy s velikostmi dveří apod. Naopak u dřevěných šuplíků se zásuvka přizpůsobí vestavěné skříni. Drátěné koše lze dodat v bílé nebo stříbrné barvě a vybavit ložiskovými výsuvy s tlumením a dotahem či bez.

Výsuvné police

Dalším doplňkem, kterým lze vybavit skříň na míru jsou výsuvné police. Jedná se o jednoduchou polici, která má na bocích přišroubované pojezdy. Tyto pojezdy dodáváme ložiskové, a to jak s tlumením a dotahem, tak i bez. Nejčastěji se výsuvné police využívají na boty, ale mají i jiné využití.

Výsuvné botníky

držák bot do šatní skříně nebo botníkuPokud si potřebujete udělat pořádek v botách, zalíbí se vám drátěné výsuvné botníky. Jedná se o drátěné botníky, které jsou opatřeny výsuvy s dotahem a dotlumením. Celý botník tak lze celý vysunout a naplnit botami. Budete tak mít dostupnou i obuv umístěnou v zadní části skříně či vestavěného botníku.

Koše na prádlo

drátěný koš na prádlo do skříněDo vestavěných skříní instalujeme i drátěné koše na prádlo. Nemusíte tak již do skříně dávat neoriginální koše na prádlo, které nebudou ve skříni nikdy dobře sedět. Drátěné koše budou pevnou součástí skříně a najdete je vždy na svém místě. Dělají se v několika rozměrech. Je tedy nutné s nimi počítat již při návrhu vestavěné skříně.

Kalhotovníky, kravatníky a páskovníky

držák na pásky do vestavěné skříněJedni z posledních zástupců výsuvných pomocníků do vestavěných skříní jsou kalhotovníky, kravatníkypáskovníky. Jsou to výsuvné pořadače určené pro zavěšení kalhot, kravat či pásků. Jedná se opět o užitečného  pomocníka, který usnadní organizaci uložení kalhot, nebo kravat či pásků.

Držák hadice vysavače

držák hadice vysavačeDržák hadice vysavače ocení všichni, kteří již mají dost neustále někde se válející hadice vysavače. Tento držák jednoduše přiděláme na stěnu skříně či stěnu místnosti, hadici na něj zavěsíte, trubku od hadice zaháknete do připraveného držáku. Hadice vysavače tak jednoduše zkrotíte a ve skříni či komoře budete mít opět vše uspořádané.

Držák na žehličku

držák na žehličku do skříně nebo komory

Posledním doplňkem do vestavěných skříní či šaten je držák na žehličku. Jedná se o jednoduchý drátěný plechový držák na žehličku, který umístíme na stěnu skříně na míru či stěnu šatny a žehlička se do něj vsadí.

 

Je jedno, jestli si vyberete jeden doplněk do skříně nebo více. Všechny vám ulehčí či zpříjemní používání vestavěné skříně a pomohou s organizací uložených věcí.

Máte zájem o naše skříně a doplňky? Vyplňte náš poptávkový formulář nebo nám napište na e-mail: info@intery-skrine.cz.

Přesvědčíme vás, že naše ceny jsou příznivé a přístup profesionální.