Vestavěné skříně s posuvnými dveřmi

 Ukázka šatní skříně s posuvnými dveřmi

Skříně do malých prostorů

Vestavěná skříň s posuvnými dveřmi vypadá elegantně a moderně. Posuvné dveře za sebe zajíždějí a odpadá tím potřeba prostoru před skříní, který je potřeba při otevírání pantových dveří.

Skříně je možné vybavit rámovými či bezrámovými posuvnými dveřmi.

Vyrobíme vám vestavěnou skříň na míru. Kontaktujte nás!

Velká vestavěná skříň s posuvnými dveřmi

Rámové posuvné dveře

Rámové posuvné dveře mají po svém obvodu hliníkový rám, který je eloxován do stříbrné či šampaň barvy. Případně je možné nechat rám nalakovat do jakéhokoliv odstínu RAL. Tyto dveře mají nahoře i dole kolejnici, ve kterých jezdí.

Posuvné dveře můžete doplnit o tlumení při otevírání i zavírání. Dveře pak potichu dojíždějí do svých krajních poloh bez narážení do boků skříně.

 Ukázka šatní skříně s posuvnými dveřmi

Výhodou je možnost použití pestré škály materiálů do výplně dveří. Můžete si vybrat jak lamino, tak i skla typu Lacobel, Lacomat, Matelac či DesignGlass nebo i přírodní výplně, jako je ratan či bambus.

Nevýhodou může být prostor, který posuvné dveře zabírají. Tento prostor se pohybuje od 6 cm do 10 cm, podle druhu použitých rámů. Proto nejsou skříně s posuvnými dveřmi vhodné tam, kde je malá využitelná hloubka.

Vestavěná skříň s bezrámovými dveřmi ve světle šedé barvě.

Bezrámové posuvné dveře

Pokud chcete čistý a ničím nerušený design, zvolte bezrámové posuvné dveře. Vestavěná skříň s posuvnými bezrámovými dveřmi nepoužívá kolem dveří žádný rám a pojezdové kolejnice jsou skryty za dveřmi. Při pohledu na skříň vidíte jen čisté, ničím nerušené plochy.

I tento systém lze doplnit o tlumení při otevírání i při zavírání. U tohoto typu dveří lze použít jen lamino výplně nebo dýhované desky. U bezrámových dveří ubírá systém dveří z hloubky přibližně 60 mm místa.

Vestavěné skříň se skládanými dveřmi.

Skládací a skryté dveře

V poměrně nedávné době přišel na trh systém skládacích posuvných dveří od švýcarské společnosti Hawa Folding Concepta. Dveře se skládají do strany jako harmonika a po složení na sebe se celý blok zasune do mezery na kraji korpusu. Dveře pak nejsou při otevření vůbec vidět. Můžete tak do skříně schovat pracovní stůl, televizi, kuchyň apod. Při otevření nejsou dveře vidět a můžete neomezeně používat prostor ve skříni. Po dokončení práce vytáhnete dveře a celý prostor schováte.

Ukázky vestavěných skříní s posuvnými dveřmi