Jak uspořádat vnitřek skříně

Uspořádejte si šatní skříň podle svých představ. Záleží na tom, co do ní chcete ukládat. Máme pro vás různé praktické doplňky: zásuvky, výsuvné police, drátěné koše a další.

1. Stropní police

Stropní police je jedna dlouhá police, která většinou prochází přes celou šířku vestavěné skříně od boku k boku. Umisťuje se nejčastěji ve výšce 200 cm. Taková police je vhodná pro uskladnění dlouhých a objemnější předmětů, jako jsou lyže, kufry apod.

Vestavěná skříň s postelí na míru.

 

2. Prostor pro košile a dlouhé věci

Prostor pro věšení košil by na výšku neměl být menší než 110 cm, na dlouhé kabáty by prostor neměl být menší než 160 cm.

Vestavěná skříň se širokými posuvnými dveřmi.

 

3. Délka polic

Police vestavěné skříně na míru by neměly být delší než 100 cm, jinak se mohou prohýbat. Při použití delších polic využíváme podepření svlakem na zadní straně police.

Obývací stěna pod schody.

 

4. Velikost zásuvek

Zásuvky do vestavěných skříní vyrábíme na míru. Základní zásuvky vyrábíme do šíře cca 100 cm. Pokud byste z jakéhokoliv důvodu chtěli zásuvky širší, tak je potřeba použít výsuvy zásuvek se synchronizací.

Dětský pokoj pro studenty.

 

5. Záda vestavěné skříně

Vestavěná skříň může i nemusí mít zadní desku (tzv. záda). Z konstrukčního hlediska nejsou záda většinou potřeba. Dávají se v případě, že je zeď místnosti velmi křivá, nebo na žádost zákazníka. Záda obvykle vyrábíme z 10mm lamina.

Šatna na míru.